Brak aktywnych ankiet.

Regulamin SLSP

Regulamin Rozgrywek Siedleckiej Ligi

Siódemek Piłkarskich

1. Rozgrywki S.L.S.P. są autonomiczne i niezależne od PZPN / OZPN /. Mogą w nich uczestniczyć także zawodnicy zrzeszeni w PZPN.

2. Obowiązuje obuwie z podeszwą" laną" ( bez wkrętów)

3. Gramy według zasad stosowanych w piłce nożnej 11 - osobowej, z pewnymi jednak poprawkami. Pozostawiliśmy pojęcie normalnego" spalonego" , ale tylko w momencie podania piłki przez linię środkową boiska. Gwizdana jest każda" pozycja spalona" , nawet wtedy gdy piłka nie jest podawana do "palącego", ale w innym kierunku do zawodnika który nie " pali ". Unikamy w ten sposób uzyskania korzyści z "pozycji spalonej" przy szybkim zagraniu np. z tzw. " klepki ". Gdy piłka jest już wprowadzona na połowę przeciwnika  to gramy już bez spalonych. Przy wyrzucie piłki z autu obie stopy znajdują się poza linią kończącą boisko. Przy stałych fragmentach gry(wolny, rożny, aut) zawodnik drużyny atakującej w momencie zagrania piłki nie może znajdować się w polu bramkowym.

4. Drużyny grają w składach 7 -osobowych ( + rezerwowi ). Podczas meczu zespół nie może liczyć mniej niż 5 zawodników. Zmian można dokonywać tylko w środkowej strefie boiska i tylko w przerwach w grze ( po uprzednim zgłoszeniu zmiany sędziemu). Nowy zawodnik może wejść na boisko dopiero po opuszczeniu placu gry przez zawodnika zmienianego. W przypadku nieprawidłowej zmiany może być dyktowany rzut wolny pośredni oraz kara 2 minut dla zawodnika wchodzącego .

5. Punktacja klasyczna: zwycięstwo - 2 pkt. ; remis -1 pkt. ; porażka - O pkt.  Za walkower drużyna wygrywająca otrzymuje 2 pkt. , przegrywajaca O pkt. , ale nikomu nie przyznaje się bramek ( w przypadku meczu odbytego anuluje się bramki drużyny przegranej) . Zapis VO oznacza wygraną drużyny wymienionej na pierwszym miejscu , a zapis OV oznacza wygraną drużyny wymienionej na drugim miejscu.

6. Dwa walkowery powodują wykluczenia zespołu z rozgrywek.

7. W przypadku zgromadzenia jednakowej liczby punktów przez dwa zespoły o kolejności decyduje bilans bezpośrednich spotkań  a w przypadku trzech tub większej ilości drużyn dodatkowa tabelka z wyników uzyskanych pomiędzy zainteresowanymi. Gdyby bilans bezpośrednich spotkań był jednakowy , to przy ustalaniu miejsc nie związanych z mistrzostwem ani ze spadkiem decyduje różnica bramek w całych rozgrywkach.O mistrzostwie lub spadku w sytuacji jednakowej liczby zgromadzonych punktów i remisowego bilansu bezpośrednich spotkań decyduje wynik dodatkowego meczu ( w krańcowym przypadku nawet turniej( z możliwością dogrywki ( 2 x 10 min. ) i w ostateczności karnymi aż do skutku ( najpierw po 5 . Drużyna,  która przegrała walkowerem jest sklasyfikowana najniżej spośród tych, które mają tyle samo punktów.

8. Drużyna ma kapitana, który odpowiada za nią na boisku. Zawodnicy ( co jest oczywiste) obowiązani są do respektowania wszystkich decyzji sędziego ( choćby według nich były nawet krzywdzące ) .

9. W jednej rundzie zawodnik może występowac tylko w jednym zespole. Gdy drużyna ma dwa zespoły w rozgrywkach ( pierwszy i rezerwowy)  w różnych klasach  to zawodnik, który wystąpił w pierwszym nie może już grać w drugim ( w tej rundzie) . Gdy grają w tej sami klasie to muszą mieć rozdzielone składy ( na całą rundę). Zmiany w składach tylko w czasie przerw między rundami.

10. Przypadki nieczystej gry oraz nieodpowiedniego, niesportowego zachowania i wysławienia będą karane wolnym pośrednim oraz w zależności od przewinienia: upomnieniem, żółtą kartką ,  czerwona kartką-( usunięcie z boiska), dyskwalifikacją. Trzecia żółta kartka oznacza odsunięcie od udziału w 1 meczu , szósta żółta - w 2 meczach , dziewiąta żółta w  3 meczach. Czerwona kartka za przewinienia taktyczne - odsunięcie od udziału w 1 meczu, każda inna czerwona kartka oznacza odsunięcie od przynajmniej trzech spotkań.

W szczególnym przypadku zawodnik i drużyna mogą być wykluczone z rozgrywek.

11. Gdy ukarany zawodnik nie chce opuścić boiska to sędzia powinien przerwać mecz przed upływem czasu gry i zakończyć spotkanie ( walkower dla przeciwnika ).

12. Zawodnik ( zawodnik - kibic) będący poza boiskiem ( podczas meczu  a także przed i po meczu) może też być ukarany za niesportowe zachowanie lub wulgarne słownictwo z możliwością dyskwalifikacji, a nawet wykluczenia z rozgrywek.

13. Zawodnik w stroju sportowym z papierosem powinien być ukarany żółtą kartką.

14. Zawodnik będący po spożyciu alkoholu nie może być dopuszczony do gry ( żółta kartka gdy jest w stroju sportowym)  .

15. Zastrzeżenia dotyczące składu zespołu przeciwnego powinno się zgłosić" Obserwatorowi " przed lub zaraz po zakończeniu gry .

16. Obowiązuje stawienie się zespołów na boisku w wyznaczonym terminie niezależnie od warunków atmosferycznych ( potem dopiero ewentualne przełożenie meczu) . Zespół ma prawo do przełożenia dwóch spotkań podczas rundy ( z tygodniowym wyprzedzeniem )-Drużyna, która nie stawi się na boisku w ciągu 15 min. od terminu rozpoczęcia meczu przegrywa walkowerem.

17. Drużyna wyznaczona do przygotowania boiska i pomocy sędziemu głównemu w przypadku nie wywiązania się z tego obowiązku ponosi karę finansową i może być wykluczona z rozgrywek.

18. Przed rozpoczęciem meczu drużyny zobowiązane są dostarczyć sędziemu lub obserwatorowi protokół z wpisanymi składami.

19. Obserwator prowadzący kolejkę spotkań ma prawo prosić o okazanie dokumentu tożsamości zawodnika.

20. Udział w meczu zawodnika odbywającego karę oznacza wygraną walkowerem drużyny przeciwnej  ( drużyny same pilnują ewidencji żółtych i czerwonych kartek ).

21. Zawodnik, który grozi sędziemu prowadzącemu spotkanie zostaje ( bez prawa odwołania ) usunięty z rozgrywek.

22. Drużyna usunięta z rozgrywek nie ma prawa do zwrotu funduszy wniesionych do S.L.S.P.